Oferujemy odbudowę zębów z zastosowaniem licówek porcelanowych. Zabieg jest mało inwazyjny, a daje natychmiastowe i trwałe rezultaty, czyli śnieżnobiały, olśniewający uśmiech.
Rozwiązanie stosujemy samodzielnie lub jako uzupełnienie zabiegów protetycznych.

Czym są licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe to cieniutkie płatki ceramiczne, które imitują szkliwo zębów. Wyglądają bardzo naturalnie. Wykonujemy je z wytrzymałego, odpornego na próchnicę i urazy mechaniczne materiału. Nie ścierają się i nie ulegają przebarwieniom. Są półprzezroczyste, połyskliwe, doskonale odbijają światło. Ich barwę, kształt i stopień transparentności dobieramy do uzębienia pacjenta, dzięki czemu ładnie z nim korespondują.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonujemy kilkuetapowo, więc wymaga 3-4 wizyt w gabinecie. Licówki porcelanowe mocujemy z oszlifowaniem lub bez. Na szlifowanie przedniej warstwy szkliwa decydujemy się, gdy trzeba przygotować miejsce pod założenie licówki (żeby nie wystawała z łuku) lub skorygować wielkość albo położenia zębów. Jeżeli jednak sytuacja tego nie wymaga, a licówki stosuje się, by zniwelować diastemę, poprawić kolorytu zębów lub je wydłużyć, wtedy jedynie lekko polerujmy powierzchnię zębów i od razu pobieramy wycisk.

Zakres działań w trakcie kolejnych wizyt przedstawia się następująco

I wizyta

konsultacja obejmuje badanie stomatologiczne i zrobienie zdjęć, na podstawie których analizujemy uśmiech, opracowujemy plan leczenia i przygotowujemy jego wycenę.

II wizyta

pobieramy wycisk uzębienia i przesyłamy go do laboratorium. Tam najpierw powstaje model gipsowy, a następnie model z białego wosku, który stanowi bazę do wykonania tymczasowych licówek kompozytowych.

III wizyta

podczas tej wizyty oszlifujemy zęby, po raz kolejny pobieramy wycisk i przesyłamy go do laboratorium w celu wykonania licówek właściwych. Zakładamy też wcześniej przygotowane licówki kompozytowe, poprawiamy kształt zębów oraz ich wielkość używając kompozytu.

IV wizyta

zwykle odbywa się po tygodniu od oszlifowania zębów. W jej trakcie dopasowujemy odcień cementu i osadzamy licówki porcelanowe.