Korony pełnoceramiczne



Zajmujemy się odbudową uszkodzonych zębów i przywracamy im utracone funkcje przez założenie koron pełnoceramicznych. To wysoce estetyczne, trwałe, pozbawione metalowej podbudowy uzupełnienia protetyczne. Doskonale imitują wygląd naturalnego zęba.

Zalety koron pełnoceramicznych i wskazania do zastosowania

Korony pełnoceramiczne to bezpieczne wypełnienia, które nie wywołują podrażnień ani reakcji uczuleniowych. Nie powodują także ciemnienia otaczających ich tkanek, zatem ząb nie wygląda na siny. Wytrzymałe, trwałe, idealnie dopasowane. Mocujemy je przeważnie w przednim łuku zębowym.

Po korony pełnoceramiczne sięgamy, gdy nie ma możliwości ponownego wypełnienia (plomba). Zakładamy je także na zakończenie leczenia kanałowego, w przypadku osłabienia lub ubytku spowodowanego próchnicą oraz w ramach rekonstrukcji uszkodzonego mechanicznie zęba (np. złamanie, ukruszenie). Ponadto używamy ich do korekcji odcienia lub kształtu uzębienia i podtrzymania mostów protetycznych.

Przebieg zakładania koron pełnoceramicznych

Przed osadzeniem korony pełnoceramicznej przygotowujemy ząb. Usuwamy stare wypełnienie i wykonujemy nowe. W przypadku rozległych uszkodzeń wzmacniamy go wkładem koronowo-korzeniowym. Dopiero wtedy przystępujemy do jego oszlifowania i pobrania wycisku do opracowania koron pełnoceramicznych.

Dalej zabezpieczamy ząb warstwą impregnacyjną i zakładamy na niego akrylową koronę tymczasową. Po kilku dniach pacjent zjawia się u nas ponownie, a wtedy sprawdzamy dopasowanie i szczelność korony. Jeżeli wszystko jest w porządku – cementujemy ją.